آشنایی با نحوه کار با این وب سایت

هر کارفرمایی می تواند در رستارک مسابقه ای رو برای پروژه مورد نظرش برگزار نماید ، این پروژه ها می تواند هر موضوعی که مرتبط با معماری و شهرسازی است را شامل شود. از طراحی داخلی فضاهای مسکونی،اداری،تجاری تا طراحی کامل ساختمان های مسکونی،اداری و تجاری و طراحی فضاهای سبز و ... از بخش های مختلفی هستند که شما می توانید مسابقات خود را در رستارک راه اندازی نمایید.

راه اندازی یک مسابقه تنها شامل سه مرحله بسیار ساده می باشد:

در این بخش هر یک از مراحل سه گانه بالا رو به صورت تصویری توضیح میدهیم:

اولین کاری که برای ایجاد یک مسابقه می بایست انجام شود ثبت نام اولیه در سایت هست که چنانچه دکمه آغاز برگزاری مسابقه رو کلیک کنید به صورت خودکار سایت از شما اطلاعات ورود را درخواست می کند که چنانچه تا کنون ثبت نام نکرده اید ابتدا نقش خود را به عنوان کارفرما مشخص می نمایید و تنها با وارد کردن یک آدرس ایمیل و مشخص کردن یک گذرواژه ثبت نام شما انجام خواهد شد.

توجه1: ایمیل شما به عنوان نام کاربری شما استفاده خواهد شد.

توجه2: ایجاد نام کاربری و گذرواژه به ما یاری خواهد کرد تا ارتباط نزدیکتری با شما داشته باشیم.

مرحله نخست (شرح پروژه):

گام اول:

پس از ورود بلافاصله شما وارد فرم آغاز برگزاری مسابقه خواهید شد. در این فرم کافیست شما عنوان پروژه ، موضوع و مکان طرح مورد نیاز خود را مشخص نموده.

ما برای سهولت کار منوی نردبانی طراحی کرده ایم که شما می توانید به راحتی هرچه تمام تر موضوع پروژه تان را مشخص نمایید ، برای این کار تمامی بخش های نوع پروژه ، مدل پروژه و سایز پروژه را مشخص نمایید.

مدارک درخواستی به صورت پیش فرض مشخص شده است ولی چنانچه مدارک خاصی را مد نظر دارید میتونید به صورت خاص مدارک مورد نیازتون رو مشخص نمایید.

توجه3: از آنجایی که این یک رقابت بین طراحان می باشد بنابراین طراحان تلاش خواهند کرد تا مدارک کاملی را برای شما ارسال نمایند و جای هیچ نگرانی از این بابت نیست و مطمئنا پیش فرض اولیه پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

توجه4: لطفا توجه داشته باشید که در قسمت محل پروژه انتخاب استان و یا شهری است که پروژه در آن ساخته می شود و انتخاب دقیق این بخش به ما یاری خواهد کرد که نیازهای شما را بهتر بشناسیم.

گام دوم:

در این گام می بایست نیازها و موقعیت پروژه ود را شرح دهید تا طراحان متوجه شوند که شما در چه وضعیتی هستید و دوست دارید به چه شرایطی برسید.

همچنین در این مرحله میتوانید عکس های وضع موجود، تصویر کروکی وضع موجود به همراه اندازه گذاری و یا دستور نقشه زمین مورد بحث  را آپلود نمایید. این عکس ها و لینک ها میتونه به طراحان کمک کند تا دریافت مناسبی از شرایط پروژه شما داشته باشند.

 

توجه4: این توضیحات بسیار پر اهمیت است و چنانچه توقع دارید طرح های دریافتی مناسبی داشته باشید توضیحات کاملی را از وضعیت موجود ، آنچه از پروژه میخواهید و چیزهایی که نمی پسندید را ارائه دهید.

همچنین شما میتوانید تصاویر و لینک های الهام بخش به طراحان در مسابقه آپلود نمایید که این عکس ها و لینک ها می تواند گویای سلیقه و ترجیحات شما برای این پروژه باشد که بسیار یاری کننده و مفید برای کار طراحان خواهد بود و مطمئنا به شما کمک خواهد کرد که نتیجه بهتری از سایت بگیرید.

امکان دیگری که برای شما در این قسمت گذاشته شده است این است که میتوانید طراحان دلخواه خود را (چه از داخل سایت و چه از خارج رستارک) به این رقابت دعوت نمایید. که با انتخاب گزینه دعوت از طراحان این کار را می توانید انجام دهید.

 

 

توجه4: اگر امروز نمیدانید که چه عکس هایی را در این بخش آپلود کنید جای هیچ نگرانی نیست چرا که شما می توانید پس از بارگاری نهایی نیز این عکس ها رو آپلود نمایید و یا در آن تغییر ایجاد کنید.

توجه5: دعوت از طراحان داخل سایت به معنی دعوت از طراحانی است که در سایت حائز رتبه می باشند و شما کارهای آنها رو می پسندید و دعوت از طراحان خارج سایت به معنی دعوت از طراحی است که در سایت رستارک عضو نیست و شما کافیست ایمیل طراح مورد نظر را داشته باشید.

توجه6: توجه داشته باشید که دعوت از یک طراح به منزله شرکت حتمی این طراح در رقابت نیست و این طراحان میتوانند دعوت شما رو بپذیرند و یا رد کنند.

 

مرحله دوم (تعیین زمان و مبلغ جایزه):

در این مرحله شما زمان پروژه را مشخص میکنید و برای این پروژه مبلغی را به عنوان جایزه تعیین مینمایید .

پس از آن مسابقه خود را آغاز نمایید و برای این کار جای هیچ نگرانی نیست چرا که شما تا 24 ساعت می توانید از انجام این کار منصرف شوید.

 

توجه5: زمان پیشنهادی کمتر از 10 روز نمی تواند باشد و برای پروژه های حقیقی حد اقل 20 روز و طرحای مفهومی حد اقل 15 روز پیشنهاد می شود.

توجه6: مبلغی که سایت به شما پیشنهاد میکند بر اساس موضوع و متراژ تعیین شده و همچنین میزان تمایل طراحان برای شرکت در این مسابقات می باشد اما این تنها یک پیشنهاد است و شما میتوانید به میل خود رقم را تعیین نمایید.

توجه7: شما میتوانید رقم پیشنهادی رو پس از آغاز مسابقه نیز تغییر دهید.

 

مرحله سوم (رای دهی و انتخاب طرح برتر):

پس از آغاز برگزاری مسابقه و طی شدن زمان تعیین شده شما می بایست در مدت یک هفته که برای رای دهی تعیین شده است نفرات اول تا سوم را مشخص نمایید و نفراتی که از نظر شما شایسته تقدیر هستند را نیز تعیین نمایید.

برای رای دادن به پروژه های ارسالی می بایست وارد حساب کاربری خود شوید و به قسمت مسابقات من رفته  با انتخاب پروژه مورد نظر که در قسمت "مسابقات در انتظار رای نهایی" قرار دارد عملیات رای دهی را شروع میکنید.

 

 

توجه8: در این مدت یک هفته همه کاربران رستارک می توانند با رای دادن به پروژه های ارسالی شما را در نتیجه گیری یاری نمایند ولی توجه به این نکته الزامی است که تعیین کننده نهایی شما هستید و رای کاربران تاثیری در نتیجه گیری نخواهد داشت.

توجه9: اگر چنانچه شما در زمان تعیین شده رای خود را اعلام ننمایید بلافاصله بعد از اتمام مهلت رای دهی رتبه بندی طرح های ارسالی بر اساس رای کاربران اعلام خواهد شد و این شرایط هیچ تغییری نخواهد کرد، و از آنجایی که تنها مدارک طرح اول به شما تحویل خواهد شد به همین دلیل خواهشمندیم به زمان بندی مشخص شده پایبند باشید.

 

تعیین رای بصری:

برای تعیین رتبه بندی کافیست ابتدا برای هر طرح رای بصری خود را بدهید، این کار باعث می شود شما مروری بر روی همه پروژه ها داشته باشید.

شما می توانید به 5 مهارت (ایده، زیبایی ، کاربری ، اجراپذیری ، گرافیک) پروژه ارسالی از 1 تا 10 نمره ای رو می دهید و در انتها گزینه ارسال رای را کلیک میکنید.

توجه10: توجه داشته باشید رای شما تنها قبل از ارسال رای قابل تغییر است.

تعیین رتبه و ثبت توضیحات:

در این قسمت پس از تصمیم گیری نهایی شما رتبه هر پروژه را مشخص می نمایید که برای این کار به هر پروژه رتبه 1 تا 3 و یا تقدیر شده میدهید و برای هر کدام از پروژه ها که مایل هستید میتوانید دلایل انتخاب نشدن و ... را توضیح دهید

توجه11: نفرات تقدیر شده بر اساس رای بصری  بلافاصله بعد از نفرات اول تا سوم چیده خواهند شد.

توجه12: توجه داشته باشید که ثبت نظر شما میتواند به طراحان در ادامه راهشان کمک نماید، بنابراین ممنون میشویم با انجام این کار باعث پیشرفت جامعه معماری شوید و در نهایت سود آن را همگی در خوانواده معماری خواهیم برد.

 

 

توضیحات عمومی پروفایل:

اولین موضوع حائز اهمیت مدیریت تراکنش های مالی است که شما زمانی که وارد پروفایل شخصی خود می شوید می توانید با رجوع به تب تراکنش مالی از تمامی فعل و انفعالات مالی خود در سایت مطلع شوید.

همچنین جالب است بدانید شما در هر زمان از مدت پروژه می توانید مبلغ جایزه را افزایش دهید، یعنی زمانی که احساس کردید که مبلغ پیشنهادی شما برای تعداد کمی از طراحان مورد توجه واقع شده است می توانید با افزایش جایزه به بهبود این شرایط کمک نمایید برای این کار کافیست وارد صفحه مربوط به مسابقه شوید و با فشردن دکمه افزایش جایزه این کار را انجام دهید.

 در هدری که برای مسابقه در نظر گرفته شده مبلغ فعلی جایزه و تعداد نفرات شرکت کننده نیز لحاظ شده اند.

در قسمت مسابقات من وقتی روی "مشاهده جزئیات مسابقه"  کلیک میکنیم وارد این صفحه خواهیم شد که در بخش های اطلاعات پایه و فایل های مسابقه مدارک و مطالبی را می بینیم که خودمان بارگزاری کرده ایم و می توانیم با رجوع به این صفحات مطالب نوشته شده را اصلاح نماییم و همچنین در قسمت پروژه ها میتوانیم پروژه های ارسالی از جانب طراحان را مشاهده نماییم.

همچنین در تب تالار گفتگو شما می توانید با طراحان در طول زمان مسابقه در ارتباط باشی و به سوالات آنان پاسخ دهید و چنانچه مدارک و یا عکس تکمیلی از شما درخواست کردند برای آن ها در این قسمت ارسال نمایید.

تب بعدی که شما برای هر مسابقه مشاهده خواهید کرد تب آنالیز مسابقه می باشد که اطلاعات کاملی را از نحوه پراکندگی طراحان ، جنسیت آن ها و .... به دست خواهید آورد.

 

با تشکر فراوان از مطالعه این مطالب، امیدواریم مطالب گفته شده راه گشا بوده باشد.

اگر در مورد " چگونه کار می کند" یا مسائل مربوط به آن سؤال و یا نگرانی دارید، می توانید از طریق info@rastarc.com به ما ایمیل ارسال کنید و یا از طریق شماره های ذیل با ما تماس برقرار نمایید، باعث افتخار است که با برخی توضیحات سوالات و نگرانی های شما برطرف شود.

تلفن:    88903790-021       /      فکس:       88903688 -021

 

 

 

طراحی از تمام نقاط ایران برای همه جای ایران رستارک خانه و محل کار شما را با طراحانی از سراسر ایران زیبا سازی می کند
فرم ارسال پیام

تمامی موارد دارای علامت * نیاز به تکمیل دارند.